Go to the God's Squad International web site
God`s Squad CMC Ukraine
God`s Squad CMC Ukraine
Sat - 28 Jan - 9:47 pm
A brief history of God`s Squad CMC
A list of the God`s Squad CMC Chapters
Please read and/or sign our Guestbook
A small gallery of God`s Squad CMC Ukraine photos
Get in contact with God`s Squad CMC Ukraine or any of the other chapters
Links to other God`s Squad Chapters and other links of interest
What`s coming up?
What`s this God stuff all about?
Frequently asked questions

 

Історія God`s Squad CMC в Україні

Previous pageNext page
В результаті дуже хороших стосунків побудованих з God`s Squad CMC, а саме із членами чептерів Австралії (Сідней) та Великобританії наш колектив відчував покликання здійснювати зв`язок з God`s Squad CMC з конкретною метою створення чептера God`s Squad CMC в Україні, і стати частиною Всесвітнього братства, яким є God`s Squad CMC.

Перший контакт був з чептером Сіднея в 2002 році. З 1-го червня 2006 ми стали офіційним associate chapter. 19 липня 2008 ми отримали статус prospect chapter. Нарешті 12 вересня 2009 на «European Run» God`s Squad CMC у Фінляндії, у присутності братів з усього світу ми отримали статус повноправного чептера (Full Member chapter).

Ми дивимося в майбутнє: бути друзями для різних клубів, налагоджувати відносини з братами по всьому світу, відновлювати стару дружбу в Україні і приймати нову. Ми пропонуємо відкриту руку дружби всім, хто побажає приєднатися до нас у нашій подорожі при умові надійної перевірки у всіх відносинах.

The logo and club colours of God's Squad CMC are copyright and registered as a trade mark. Reproduction without the prior consent from God's Squad CMC
is strictly forbidden. This website is a compilation of information which is protected by copyright. Unauthorised redistribution or diffusion of this is prohibited.
© 2009-2023 God's Squad Christian Motorcycle Club. All rights reserved. Email: .